Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İş Bankası Çalışma Saatleri – Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır

26.02.2020
598

İş Bankası’nın çalışma saatleri, bankayla irtibata geçmek için şubeleri tercih eden müşteriler tarafından çok iyi bilinmelidir. Türkiye Cumhuriyetinde faaliyet gösteren onlarca farklı banka bulunmaktadır. İş Bankası da bu bankalardan biridir. İş Bankası’nın çalışma saatleri, banka çalışanlarının, müşterilerle olan iletişimini kapsayan zaman aralığıdır. Bu zaman aralığının dışında banka ile şube aracılığıyla iletişim kuramaz veya herhangi bir bankacılık hizmeti için şubelerden yardım alamazsınız.

Bu nedenle, İş Bankası müşterilerinin bu saatlere riayet etmesi büyük önem arz etmektedir. İş Bankasına gün içinde ulaşabilmenin alternatif yolları da mevcuttur. Ancak müşterilere bireysel olarak yardımcı olan İş Bankası çalışanlarının aktif olduğu zaman dilimi yalnızca belirtilen mesai saatleridir.

İş Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

İş Bankası, onlarca yıldır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bankacılık hizmetleri vermektedir. Çok uzun zamandır değişmeyen çalışma saatlerine sahip olan banka, bu zaman aralığında başvuran müşterilere yardımcı olmaktadır.

İş Bankası’nın faaliyette olduğu zaman aralığı 09:00 ile 17:30’dur. İş Bankası, bu saatler arasında şubeler aracılığıyla vatandaşlara hizmet verir. Ancak, saat 12:30 ile 13:30 arasında bir saatlik öğle arası bulunmaktadır. Öğle arası, İş Bankası çalışanlarının mesailerine ara verdiği zaman dilimidir. İş Bankası çalışma saatleri öğle arasını kapsamamaktadır. Ancak saatlerin 13:30’u göstermesi ile birlikte mesai kaldığı yerden devam etmektedir.

İş Bankası müşterilerinin, yerine getirmek istediği işlemle ilgili İş Bankası şubelerine bu zaman aralığında başvurması gerekmektedir. Çünkü belirtilen çalışma saatlerinde herhangi bir esnetme söz konusu olamaz. Talep doğrultusunda çalışma saatleri dışında şubelerin görevde olması mümkün değildir.

Sabah Mesai Saatleri 09.00 – 12.30
Öğle Arası 13.30 – 13.30
Akşam Mesai Saatleri 13.30 – 17.30

 

İş Bankası Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

İş Bankası şubelerinin belirtilen 09:00- 12:30 ve 13:30- 17:30 çalışma saatleri, yalnızca hafta içi günleri kapsamaktadır. İş Bankası, yalnızca hafta içi günlerde bu mesai saatlerini uygulamaktadır. Banka’nın hafta sonu günleri olan Cumartesi ve Pazar günlerinde herhangi bir hizmeti yoktur.

İş Bankası çalışma saatleri hafta sonu geçerli olmadığı için İş Bankası şubelerini ziyaret etmek isteyen müşterilerin bu işlemini hafta içi yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bankanın, hafta içi hizmet veremediği günler de bulunmaktadır. Herhangi bir resmi tatile denk gelen hafta içi günleri de, banka tarafından hizmet verilmemektedir. Resmi olarak yarım gün tatil olan günlerde İş Bankası, 09:00 ile 12:300 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İş Bankası’na Nasıl Ulaşabilirim?

İş Bankası’na ulaşabilmenin tek yolu şubeleri ziyaret etmek değildir. Bankadan hizmet almak isteyen İş Bankası müşterilerinin izleyebileceği üç farklı yol bulunmaktadır.

  • İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası internet bankacılığı, bankaya ulaşabilmenin en hızlı ve pratik yoludur. Oturduğunuz yerden yalnızca saniyeler içinde her türlü bankacılık işlemlerini halledebilmek için yapmanız gereken tek şey İş Bankası İnternet Şubesine giriş yapmaktır. Müşteri numarası ve TC kimlik numarası ile giriş yapacağınız sistemde istediğiniz bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  • İş Bankası Telefon Bankacılığı

İnternet bankacılığından sonra en pratik İş Bankası iletişim şekli telefon bankacılığıdır. Bu yöntem ile de, İş Bankası şubelerine kadar gitmenize gerek kalmadan her türlü bankacılık hizmetini yerine getirebilirsiniz. Bunun için tuşlamanı gereken müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724’tür.

  • İş Bankası Şubeleri

İş Bankası şubelerine gitmek, İş Bankası’na ulaşmanın en eski ve en geleneksel yoludur. Yapmak istediği bankacılık işlemiyle ilgili şubeleri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, çalışma saatleri içerisinde hareket etmelidir. Ayrıca İş Bankası öğlen saatlerini de göz önünde bulundurarak planlama yapmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Personel Alımı ve Gişe Memuru 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.