Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İş Bankası Personel Alımı ve Gişe Memuru 2020

24.01.2020
503

İş Bankası personel alma süreci, İş Bankası’nda çalışmak isteyen vatandaşlar için son derece kolay bir şekilde ilerlemektedir. İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren başarılı bankalardan biridir. Bu nedenle, İş Bankası’nda çalışmak isteyen insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankaların, insanlar üzerindeki etkinliğinin artmasıyla beraber, insanların bankalara duyduğu güven artmaktadır. Günlük hayatında yaşadığı pek çok finansal yetersizliği bankalar aracılığı ile gideren insanlar, günün birinde bir bankada çalışmanın hayalini kurmaktadır.

2020 Yılında İş Bankası personel alımı hakkında bütün bilgilere yer vermek için elimizden gelenin hepsini yaptık. İş başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız alt taraftaki yazımızı okuyunuz

Bunun için vatandaşların yapması gereken ilk şey, hangi bankada çalışmak istediğine karar vermektir. Çünkü her bankanın, bünyesinde çalışacak insanda aradığı kriterler farklılık göstermektedir. Hangi kurumda çalışmak istediğine karar veren vatandaşlar daha sonra ilgili kurumun istekleri doğrultusunda bir başvuru yapmalıdır.

İş Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası personel alımı 2020 sürecinde başvuruda bulunan vatandaşların geçmek zorunda olduğu bir süreç vardır. Vatandaşlar, başvuru sürecinde bu adımları izleyerek, bankaya çalışmak için yeterli donanıma sahip olduğunu ispat etmeye çalışır. İş Bankası’nın, personel alımı başvurularında izlediği adımlar sırasıyla şu şekildedir.

 • Meslekli Bilgi Testi

Mesleki bilgi testi, İş Bankası’nda çalışmak için izlenen ilk adımdır. Bu adımda başvuru sahipleri, çalışmak istediği pozisyonla ilgili seviyesini ölçmek için bir sınava tabii tutulur. Bu mesleki sınav online ya da offline olabilir.

 • Genel Yetenek Testi

Genel yetenek testi, başvuru sahiplerinin sayısal veya sözel alanlardaki yeteneklerini belirlemek için uygulanan bir aşamadır.

 • Türkçe Yeterlilik Sınavı

Başvuru sahiplerinin dil bilgisi, kompozisyon yazma ve yazılı ifade alanlarındaki başarısı test eden bir sınavdır.

 • Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Bu adımda, başvuru sahiplerinin yeterlilikleri, bir iş simülasyonu ile test edilir. Başvuru sahibinin çalışma sorasında göstereceği performans bu aşamada saptanır.

 • Yetkinlik Bazlı Mülakat

Bu mülakat türünde, başvuru sahibinin geçmişteki deneyimlerinden yola çıkılarak bir gelecek tablosu çizilir.

 • Panel Mülakatlar

Son İş Bankası mülakatı olan panel mülakatta, başvuru sahipleri işi aldığı takdirde bu fırsatı nasıl değerlendireceğini ve eğilimlerini açığa çıkaran soruları yanıtlar.

Bu aşamaları başarıyla tamamlayan vatandaşların başvuruları olumlu sonuçlanmaktadır.

İş Bankası’na İş Başvurusunda Bulunan Vatandaşlar Hangi Pozisyonlarda Çalışabilir?

İş Bankasına iş başvurusunda bulunan vatandaşlar birçok pozisyonda çalışabilme şansına sahiptir. Vatandaşlar, bu pozisyonlardan bir tanesini belirleyerek İş Bankası’na başvurur. Bu belirleme sürecinde kişinin yetenekleri, eğitimi ve isteği göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun sonucunda, kişinin İş Bankası kariyerinde yer alabileceği pozisyonlar şunlardır:

 • Müfettiş Yardımcısı
 • Uzman Yardımcısı
 • Memur
 • Sistem Uzmanı
 • Sistem Destek Uzmanı
 • Takip Memuru
 • İhtisas Elemanı
 • Özel Güvenlik Görevlisi
 • Şoför

Vatandaşlar, kendisi için en uygun olduğunu düşündüğü pozisyona başvurarak, İş Bankası’nda çalışma şansı elde edebilir. Yapacağınız başvuru, İş Bankası insan kaynaklarının değerlendirmesine tabi tutulur. Eğer bu değerlendirmeden olumlu bir sonuç çıkarsa iletişim bilgileriniz yardımıyla iletişime geçilir.

İnternet Üzerinden İş Başvurusunda Buluma

İnternet aracılığı ile anında iş başvurusunda bulunmak mümkündür. İş Bankası internet sitesinin “İnsan Kaynakları” bölümünde bulunan “Hemen Başvur” seçeneği ile İş Bankası hemen başvurma imkânından yararlanabilirsiniz. Ancak bu yöntem ile başvuruda bulunmak için “İş Bankası Aday Kariyer Partalı”’ na bir üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Eğer hâlihazırda bir üyeliğiniz bulunmuyorsa aynı sayfada bulunan yeni üye seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Daha sonra üyelik bilgilerinizin girişini yaparak anında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu sayede başvurunuz çok daha hızlı bir şekilde İş Bankası’na ulaşmış olur.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Eğitim Kredisi Hesaplama başlıklı makalemizde Eğitim Kredisi Kampanya Detayları ve İş Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.