Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İş Bankası Eğitim Kredisi Hesaplama

03.10.2018
515

İş Bankası eğitim kredisi hesaplama aracı kullanılarak, veliler çocuklarının her geçen gün artan eğitim masraflarını bir seferde ödemekten kurtularak, uygun taksitlerde nasıl ödeyebileceklerini hesaplayabilir. Veliler, çocuklarının eğitim masraflarının tamamını İş Bankası’nın sunduğu uygun faiz oranlarındaki ve farklı vade seçeneklerindeki eğitim kredisi ürününü kullanarak karşılayabilir.

İş Bankası’nın öğrenci ihtiyaç kredisi başlığında sunduğu eğitim kredisi, öğrencilerin üniversite, özel okul gibi tüm eğitim giderlerinin karşılanmasına hizmet eder. Kredi kullanımı için öğrenci kayıt belgesi ya da okul ücretinin gösterildiği belgenin bulunması yeterli olmaktadır. Okul ücreti faturasıyla birlikte yapılan başvurular sonucu gerekli olan tutar direkt olarak okul hesabına aktarılabilir ya da tutar, elden nakit olarak alınabilir.

İş Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

İş Bankası öğrenci kredisi olarak da geçen eğitim kredisi için başvurular bankanın şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Şubeler üzerinden yapılacak başvurularda;

  • Doldurulmuş haldeki eğitim kredisi başvuru formu,
  • Başvuru sahibinin kimlik ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Başvuru sahibinin gelirini gösteren belge,
  • Kullanılacak eğitim alanına dair eğitim masrafını gösteren faturanın aslı ile öğrenci kayıt belgesi ya da okul ücretinin yer aldığı belge, gerekli olmaktadır.

İş Bankası üzerinden kullanılacak eğitim kredisinde bankanın uyguladığı güncel faiz oranı % 2.90 olmaktadır. Banka eğitim kredisi için en çok 36 aya varan vade seçenekleri ile hizmet vermektedir. Eğitim kredisi ürünü için hayat sigortası yaptırılması zorunlu tutulmamaktadır. Kredi tahsisi ücreti olarak çekilmek istenen kredi tutarının binde beşi alınır.

İş Bankası’ndan Eğitim Kredisi Kampanyası

İş Bankası öğrenciye kredi veren bankalardan biridir. Bununla birlikte ilk ve orta derecedeki özel okullar, yükseköğretim kurumları ya da yurt dışı eğitimler için velilere yönelik, eğitim – öğretim döneminin başında eğitim kredisi kampanyası uygulanmaktadır. Eğitim – öğretim dönemlerinin başında velilerin nakit ihtiyaçlarının kolay bir şekilde ve uygun faiz oranlarında karşılanmasını sağlayan dönemsel bir kampanya olmaktadır.

Eğitim kredisi kampanyasının uygun faiz oranlarından yararlanmak için öğrencinin kayıt belgesi ve – veya okul ücretinin yer aldığı belgenin banka şubesine ibraz edilmesi yeterli olmaktadır. Bu şartlar dahilinde banka müşterileri, aylık % 1.39 faiz oranındaki eğitim kredisi kampanyasından 12 aya varan vadelerde yararlanabilir. Belirtilen faiz oranları ve vade seçeneklerinden yararlanmak için bankanın eğitim kurumları ile anlaşması olmasına da gerek yoktur. Sunulan eğitim kredisi kampanyası için alt limit 10 bin TL ve üst limit de 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Eğitim Kredisi Kampanya Detayları

İş Bankası, eğitim kredisi kampanyası için en çok 12 aylık vade imkanı tanımaktadır. Çekilmek istenen tutara göre İş Bankası kredi hesaplama işlemi, ödemenin 30 gün sonra başlamasını baz alarak yapar. Eğitim kredisi kampanyasında kefil şartı aranmamaktadır. Ancak şubeler üzerinden yapılan başvurular esnasında, banka gerekli gördüğünde kredi kullanımı için kefil gösterilmesi gerekebilir.

Kampanya dahilinde kullanılmak istenen kredi tutarına göre kredi tahsis ücreti de değişkenlik gösterir. Kredi tahsis ücreti tutarın binde beşi olarak hesaplanmaktadır. Bununla birlikte BSMV ücreti olarak da % 5’lik oran uygulanmaktadır. Kredi üzerinden sigorta primi 35 yaş üzerindeki kişilerden alınır. 35 yaş üzerindeki kişiler için en az alınan sigorta prim ücreti 83 TL olmaktadır. Sigorta prim ücreti de çekilmek istenen kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Eğitim kredisinde olduğu gibi kampanyadan yararlanmak için de yukarıda belirtilen belgelerle birlikte İş Bankası şubelerine başvuru yapılması gerekir. Herhangi olumsuz bir durum olmadığı takdirde aynı gün içinde kredi kullanımı mümkün kılınır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Eğitim Kredisi (En Güncel) başlıklı makalemizde İş Bankası eğitim kredisi kampanyası, Öğrenci kredi başvurusu ve Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.