Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi notu 500 olana kredi veren bankalar

09.08.2017
580

Türkiye şartlarında kredi almak isteyen bir kişinin ilk önce kredi notuna bakılmaktadır. Türkiye’de kredi notu 500 olana kredi veren bankalar çok azdır. Kredi notu 1 ile 1900 arasında değişen rakamlardan meydana gelmektedir. Bu notlar da; 1 ile 500 arası en riskli, 500 ile 1100 arası orta riskli, 1100 ile 1500 arası az riskli, 1500 ile 1700 arası iyi, 1700 ile 1900 arası da çok iyi olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Özellikle 500 ve aşağısında bulunanlar için kredi veren çok az sayıda banka bulunmaktadır. Bu noktada kredi notu 500 olana kredi veren bankalar listesine bakıldığı zaman Aktifbank bu noktada ilk sırada yer almaktadır. Yüksek faiz uygulamasına rağmen istisnasız herkese kredi veren bir banka olmaktadır. İster maaş belgesi ile ister kişinin kendi üzerine kayıtlı mülkünü ipotek ettirerek kredi alma imkanı bulunmaktadır.


Kredi notu düşük olan tüketicilere Fibabanka’dan ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi için bankalara başvuru yapan ve olumsuz cevap alan müşterilere müjde!

Hemen hemen her banka tüketicilerine kredi vermek için kredi notuna bakıyor. Eğer kişinin kredi notu düşük ise bankalar maalesef tüketicileri eli boş gönderiyor. Kredi notu yükseltmek için farklı öneriler mevcut. Ancak ihtiyaçların bazen beklemeye zamanı olmuyor. Sizde ihtiyaç kredisi için bankalara başvuru yapıp, kredi notunuzun düşük olması sebebi ile eliniz boş döndüyseniz size bir müjdemiz var. Fibabanka eşi benzeri görülmemiş bir güzelliğe imza atıyor. Kredi notu düşük olan tüketiciler Fibabanka’dan ihtiyaç kredisi alabilecek.

Fibabanka müşterileri için kampanyada sınır tanımıyor. İhtiyaç kredisi için başvuru yapmak isteyen tüketicilerin yüzünü güldürüyor. Söz konusu ihtiyaç kredisinde kredi notu şartı olmadığı için yüksek faiz oranları ile karşılaşacağını düşünenler de yanılıyor! Bu ihtiyaç kredisinde faiz oranları oldukça uygun. Kişi belirtilen oranlar üzerinden hesaplamasını yaparak işlemini gerçekleştirebiliyor. Ancak tüketicilerin kefil gösterme zorunluluğu da bulunmakta.

Kefil göstererek kredi almak için neler gerekiyor? Hemen durumu açıklayarak yazımıza devam edelim. Fibabanka ihtiyaç kredisi ürünlerinde seçenekte sağlıyor. Kişi seçtiği ihtiyaç kredisi ürünü için kefilinin herhangi bir gayrimenkul tapusunu başvuruda göstermesi gerekiyor. Kefile ait gayrimenkul tapusu Fibabanka tarafından başvuru talep belgesi olarak nitelendiriliyor ve duruma göre karar veriliyor. Ancak Fibabanka kefilin tapusu üzerine ipotek getirmiyor. Buda kredinin ayrı bir güzel yanı. Kredi kullanmak isteyen vatandaşlara banka tarafından sunulan şartlar şu şekilde;

  • Kredi vadeleri 24 aya kadar kullanılabilir,
  • 10 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilir,
  • Gelir belgesi şartı bulunmamaktadır,
  • Kredi komisyon ücreti 100-270 TL arasında alınmaktadır,
  • İhtiyaç kredisi faiz oranları %1,69’dan başlayarak 1,79’a kadar gitmektedir.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Yazımızın başında  da belirttiğimiz gibi kredi notu yükseltmek uzun zaman alabilir ancak tüketicilerin ihtiyaçları için zamana bırakma şansı olamayabiliyor. Tüketiciler kredi notunun yanı sıra kendilerine zor zamanlarda da kapını açabilecek bankalar için arayışa geçiyorlar. Bankalar kendilerine yeni bir ürün kullanmak için başvuru gerçekleştiren tüketicilerin öncelikle Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan verilere bakılıyor. Ki burada da sonuç kötü ise tüketiciler istedikleri elde edemeden bankalardan ayrılıyor. Bu gibi durumlarla karşılaşan tüketiciler çareyi Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi veren Bankalar da arıyor. Bu tarz bankalar tüketicilere uygun faiz ve vade oranlarıyla uygun ödeme koşullarıyla kredi sunuyorlar.

Kredi sicilinin bozuk olması ve kara listede bulunmak arasında büyük bir fark vardır. Eğer kişinin ismi kara listede ise 5 yıl boyunca ne kredi kartı nede bir kredi ürünü kullanamaz. Ancak sadece kredi sicili bozuk olan tüketiciler için durum aynı değildir. Kredi sicili bozuk olan tüketiciler dediğimiz gibi kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalardan faydalanabilirler. Bu gibi bankalara kefil göstermek, varsa ipotek edilmesi için bir ev veya dükkan göstermek bankalar tarafından kişilere sunulan seçenekleri daha uygun bir hale getirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bankalar tarafından verilen kredi miktarı da bir nebze artar.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan faydalanmak için var olan borçlarınızı da kullanabilirsiniz. Yani var olan borçları kapatmak için kredi çekimi de bir seçenektir. Bankalara bu durum bildirildiğinde sizlere daha sıcak bakacak ve kredi vermeye biraz daha yatkın hale geleceklerdir.

Önemli bir hatırlatma yapalım. Eğer bu bankalardan biri ile alışveriş gerçekleştirmek isterseniz telefon veya İnternet bankacılığını kullanmayın. Bankaların şubeleri ile birebir iletişime geçerek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmek sonuç açısından daha faydalı bir iş olacaktır. Bireysel müşteri temsilcisi ile görüşürken var ise kefilin izden veya ipotek olarak göstereceğiniz taşınmaz mülklerin izden de bahsetmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar