G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Senetle Kredi Nasıl Alınır ? Senetle Kredi Veren Yerler

26.02.2020
346

Senetle kredi almak, dara düşen insanların tercih ettiği fakat bir o kadar da riskli bir finansmandır. Hızlı gelişen nakit ihtiyacı ve sicili bozuk kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Senetle kredi almak isteyen vatandaşlar belirli şirket veya kişilerden imza karşılığı finansman alırlar. Geri ödemelerde ise yüklü miktarda para öderler. Yasal olmasına rağmen riskli olan bu yöntemi tercih etmeden önce iyi düşünülmelidir.

Senetle Kredi Veren Galeriler

Bazı galeriler araç alım satım işlemlerinde yeterli peşinata sahip olmayan veya banka kredisi alamayan vatandaşlara finansman olarak senet karşılığında araba kredisi vermektedir. Bu krediyi alabilmek için önce alacağınız aracı seçersiniz. Daha sonrasında galeri sahibi ile beraber kredi miktarını ve vade sayısını belirlersiniz. Ardından senedinizi imzalayıp kredi karşılığında aracınıza kavuşursunuz. Sadece araba peşinatını değil, nakit para ihtiyacınızı da bu yöntemle karşılayabilirsiniz. Galeri ile yaptığınız antlaşmaya göre ihtiyacınız olan parayı senet karşılığında alabilir. Daha sonrasında taksitle belirli vadede geri ödeyebilirsiniz. Bankaların tanımadığı imkanı yeni nesil tefeciler senetle kredi başlığı altında bu işi yapmaktadırlar.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senetle kredi veren kuyumcular, İstanbul Mecidiyeköy başta olmak üzere bütün ülkemizde yaygın olarak bulunur. Borç para almak isteyen şahıslar, senetle kredi veren kuyumculara ulaşıp nakit finansmanlarını karşılayabilirler. Ödemeleri kuyumcularla yaptıkları antlaşmaya göre belirledikleri vade ve taksit miktarı eşliğinde yaparlar. Yalnız bu paraya sahip olmak için aldığınız paranın kat ve katını ödemeyi kabul etmek zorundasınız. Kuyumcular bu parayı sizlere vermeden önce bazı belgeler isteyebilir. Bunlar:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah adresini gösteren belge ( e devlet ve muhtarlıklardan alabilirsiniz.)

Bu belgelerle kuyumcular kendilerini garantilemek isterler. Böylece ileride size ulaşamama problemi yaşamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Senetle Para Veren Yeni Nesil Tefeciler

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

Faktoringlerin genel amacı farklı olsa da senetle kredi veren faktoringler de bulunmaktadır. Bu finansman şirketleri genelde çek senet bozumları ile ilgilenir. Vaktinden önce bozdurmak istediğiniz senet ve çekleri teslim edersiniz, çeki bozdurup komisyon kesinti miktarını uyguladıktan sonra size kalan parayı takdim ederler. Bu hizmetin yanında senet karşılığı kredi veren faktoring şirketleri de bulunmaktadır. Yasal yolla işlem yapan bu şirketler:

  • İstenilen kredi miktarına ek olarak organizasyon ücreti ekledikleri senetleri sizlere imzalattıktan sonra krediyi size sunarlar.
  • Belirlediğiniz vade ve taksit miktarı ile kredinizi ödersiniz.
  • Ödeme işlemi bittikten sonra senedinizi alıp faktoring şirketi ile ilişiğinizi kesersiniz.

Senetle Borç Para Veren Kişiler

senetle kredi

Senetle borç para veriyorum ilanlarını sıklıkla görürsünüz. Bu ilanı veren kişiler yasal yollarla senet karşılığında para vermektedir. Yeni nesil tefeciliğin farklı versiyonu olan bu yöntem oldukça riskli olup başvurulmaması gereken bir yoldur. Borç para veren hayırsever olmayan bu kişiler, kendilerince yasal tefecilik yapmaktadırlar. Bu kişilerden para almak oldukça tehlikelidir. Borç veren kişiler, aldığınız fiyatın birkaç katına kadar yüklü miktarlı senet imzalatarak sizleri zor durumda bırakmaktadırlar.

Senetli Kredi Almak Yerine Nerden Para Bulabiliriz

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri tercih etmekte tereddüt edenler, bankalar aracılığı ile kredilere başvurabilir. Gelir belgesi olmayanlara, sicili bozuk ve banka notu düşük olanlara kredi veren bankalar mevcuttur. Kredi başvurusunu bu bankaların şubesinden yapmanızı öneririz. Aksi takdirde hemen olumsuz cevap alabilirsiniz. Şubede yüz yüze durumunuzu izah etmek daha kaliteli bilgi almanızı sağlar. Krediyi borç kapatmak için ihtiyaç duyuyorsanız bankaların:

  • Borç kapatma kredisi
  • Borç yapılandırma kredisi

Seçeneklerini araştırıp bilgi alabilirsiniz. Bu kredilere rahatlıkla sahip olmak istiyorsanız şubeye giderken yanınızda üstünüze kayıtlı olan gayrimenkullerin belgelerini götürmeniz size fayda sağlayacaktır.

Ünlü Analistlerin Güncel Dolar Yorumları

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: