Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Senetle Para Veren Yeni Nesil Tefeciler

06.01.2020
737

Senetle borç veren tefeciler, maddi olarak dara düşüldüğünde araştırılan tercih edilmesi pek de doğru olmayan bir seçenektir. Acil nakite ihtiyaç duyulduğunda ya da bankalardan kredi alınmadığı takdirde vatandaşlarımız, tefeciler aracılığı ile finansman desteği sağlamak isteyebilirler. Borç alacak kişi senet karşılığında nakit ihtiyacını giderirken bunun karşılığında çok fazla yüklü miktarda geri ödenek vermek zorunda kalacaktır. Kanunlarca yasal olmayan bu yöntem tarafımızca önerilmemektedir. Bunun yanında piyasada borç para veren yeni nesil tefeciler de mevcuttur. Aşağıdaki yazımızda sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Borç para veren kuyumcular hemen hemen her ilde bulunur. Senet karşılığında altın veya nakit para verirler. Çaresiz zamanlarda vatandaşların başvurduğu bu yöntem çok tercih edilen ancak riskleri olan bir çözüm yoludur. Bu işlemi gerçekleştiren kuyumcular kendilerini garantilemek isterler. Bunun karşılığında kimlik fotokopisi veya ikametgah belgesi gibi sizden bir takım evraklar isteyebilirler. Yeni nesil tefeciliğin farklı bir yöntemi olan sisteme başvurmak isterseniz iyi düşünmeli ve iyi araştırmalısınız.

GSM Operatörü Üzerinden Borç Veren Telefon Satıcıları

Borç paraya ihtiyacı olan kişilerin başvurduğu bazı telefon satıcıları da senet karşılığında borç para vermektedir. Borç aldığınız şirketten telefon veya teknolojik alet almışsınız gibi gösterilerek verilen para geri tahsil edilir. Böylece her şey yasal gözükür.

Senetle Borç Para Veren Kişiler

Zor durumda kalanlara, bankadan kredi alamayanlara senet karşılığında borç para veren kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler senetle borç para veren hayırseverler değil bu işi ticarete dökmüş kişilerdir. Günümüzde suç olmasına rağmen bu fırsatı yasallaştırarak yapan bir sürü kişi bulunmaktadır. Bu kişiler çeşitli firma ve şirket altında barınırlar. Borç almak isteyen vatandaşlardan geri ödenek olarak yüklü miktarda paralar isterler. Bu ücrete ise komisyon ya da organizasyon ücreti adı verilir. Tehlikeli ve dolandırılma ihtimali olan bu yöntemi tercih etmek yerine sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları tercih edebilir ya da borç kapatma kredisi kullanarak borçlarınızı tek bir bankada toplamayı tercih edebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Kişilere Kredi Veren Bankalar

Borç almak istediğiniz parayı, Senet karşılığı peşin faizle borç para veren kişilerden ve senetle para veren tefecilerden almak yerine kredi notu düşük kişilere kolaylıkla kredi imkanı tanıyan bankalardan kredi çekerek tamamlayabilirsiniz. Böylelikle yasal bir yol tercih ettiğiniz için dolandırılma ihtimaliniz ortadan kalktığı gibi gönül rahatlığı içerisinde olursunuz. Kredi notunuz düşük olduğu halde kredi veren bankaların bazıları:

  • Akbank
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Finansbank
  • Deniz Bank
  • ING Bank
  • Vakıfbank

İLGİLİ KONU: Senetle Kredi Veren Şirketler

Yukarıdaki bankalar başvurabileceğiniz bankaların sadece bir kaçıdır. Yukarıda belirttiğimiz bankalar ve diğer bankalara başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Uygulama ve internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurularınıza hemen olumsuz geri dönüş yapılacağı için şubelere giderek başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Şubelere yapacağınız başvuru esnasında aylık gelirinizi gösteren belgelerinizi ve varsa üzerinize kayıtlı gayrimenkul tapularını yanınızda götürmeniz çekeceğiniz krediye referans olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi

Senetle borç para veren yeni nesil tefecilerin ağına düşmemek için bankaların borç kapatma kredilerini tercih edebilirsiniz. Birden fazla bankada mevcut olan banka kredisi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir kredide toplama imkanınız bulunmaktadır. Belirlediğiniz bankadan çektiğiniz kredi ile diğer bankalarda bulunan borçlarınız kapatılır ve siz sadece bir bankaya borçlu kalıp tek bir kredi ödersiniz. Böylelikle borçlarınızı yasal yollarda

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar