Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Nakit Kredi Veren Bankalar Yerler (60 Dakikada)

27.02.2020
751

Acil nakit ihtiyacını karşılamak için bankalardan kredi çekilebildiği gibi senet karşılığında bazı finans şirketlerinden ya da kuyumculardan da kredi alınabilir. Senet karşılığında kuyumculardan ya da finans şirketlerinden kredi çekme yöntemine başvurmadan önce kredi notu yüksek olan kişilerin bankalardan kredi çekmesi önerilmektedir. Çünkü bankalarla kurulacak finans ilişkileri kişinin kredi notunu belirler ve ilerleyen dönemlerde daha yüksek tutardaki krediler daha kolay çekilebilir. Ayrıca kuyumcuların ya da şirketlerin senetle vereceği kredilerde uyguladığı faiz oranları bankalara göre daha yüksek olmaktadır. Genel olarak acil nakit ihtiyacının karşılanabileceği yerler;

 • Senetle kredi veren finans şirketleri,
 • Hayırsever kurumlar,
 • Bankalar,
 • Borç para veren kurumlar,
 • Senetle kredi çekilebilen kuyumcular, olmaktadır.

Acil Nakit Lazım / Acil Kredi Lazım

Gün geçtikçe borçlandığımız bu dünyada hepimize para lazım. Bankaların kredi vermemesi üzerine insanlarımızın para bulma konusunda farklı yöntemlere başvurduklarını görmekteyiz. Örnek vermek gerekirse senetle kredi verenler, tefeciler,kuyumcular gibi yerlerde çözüm aramaktadırlar. Acil kredi lazım olan kişiler aslından en mantıklı yöntem en düşük faiz veren yerlerdir. Acil nakit lazım ihtiyacım var diyorsanız kesinlikle ilk çözümünüz bankaların olmasıdır.

Kuyumculardan Senetle Kredi Çekmek

Yüksek meblağlı tutarların daimi olarak el değiştirdiği ticaret merkezlerinin başında kuyumcular gelmektedir. Dolayısıyla kuyumcularda nakit giriş – çıkışı da sürekli olmaktadır. Senetle kredi veren kuyumcular aracılığıyla nakit ihtiyacı karşılanmak istendiğinde, alınacak hizmet tefecilik hizmetine benzemektedir. Yani kullanılmak istenen kredi tutarı çok daha yüksek meblağlarda geri ödenir. İstenilen tutarın ödemesi elden yapıldığı, bankalarda olduğu gibi herhangi bir yasal denetlemeye tabi olmadığı ve de faiz oranı belirlenmeden alışveriş yapıldığı için tutar, kuyumcunun belirlediği oranda geri ödenir. Verilen senetlerde de çekilen kredi tutarı değil, sadece aylık ödemesi yapılan tutar yazılır.

Kuyumcular aracılığıyla senetle kredi almak yasal bir işlem değildir. Dolayısıyla İnternet üzerinden senetle kredi veren kuyumcu adreslerine direkt olarak ulaşılamamaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler bu yöntemle acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak istediklerinde, yakın çevrelerine danışarak ya da bulundukları ilin büyük kuyumcular çarşısına giderek senetle kredi veren kuyumculara ulaşabilirler.

İLGİLİ KONU: Borç Para Veren Yeni Nesil Tefeciler

Acil Nakit Kredi Veren Bankalar

Kredi notu yüksek olan kişiler; müşterisi olduğu, maaşını aldığı, vadeli ya da vadesiz mevduat hesabının bulunduğu ya da kredi kartını kullandığı bankalar aracılığıyla çok hızlı biçimde nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bankaların internet adresi, mobil uygulaması ya da ATM’leri üzerinden hızlı bir şekilde başvuru yapabilir, başvurusu onaylanan kişiler birkaç saat içinde çekmek istedikleri tutarın hesaplarına aktarılmasıyla kredilerini kullanabilirler. Üstelik hızlı kredi sisteminde gelir belgesi ve kefil şartı da aranmamaktadır. Gelir belgesi ve kefil şartı aramdan en hızlı biçimde kredi veren yerler;

 • Garanti Bankası,
 • İş Bankası,
 • Deniz Bank,
 • NKolay Kredi
 • ING Bank,
 • CEPTE TEB, olmaktadır. Bankalar, kredi notunun olumlu olması dahilinde hızlı bir şekilde kredi kullanma imkanı tanırlar.

Finans Şirketlerinden Senetle Kredi Çekmek

Senetle kredi veren şirketler faktöring olarak adlandırılır ve BDDK’ye kayıtlı olarak hizmet verirler. Kredi notu düşük olan ve herhangi bir bankadan kredi kullanamayan kişiler, faktöringleri tercih ederek senetle kredi çekebilmektedirler. Kredi başvuruları şirketlerin BDDK’ye kayıtlı iletişim numaralarının aranması ve bilgi alınması yöntemiyle yapılmaktadır. Kredi kullanılabilecek bazı faktöring şirketleri;

 • ABC Faktoring,
 • Arena Faktoring,
 • Halk Faktoring,
 • TEB Faktoring,
 • MNG Faktoring,
 • Fiba Faktoring,
 • Deva Faktoring,
 • Garanti Faktöring,
 • TAM Faktoring, şeklindedir.

Belirtilen finans şirketleri aracılığıyla kredi kullanmak için kişinin elinde ileri tarihte ödemesi yapılacak bir çekinin bulunması gerekmektedir. Faktöring şirketler aracılığıyla bu çek bozdurulur ve acil nakit ihtiyacı bu şekilde karşılanır. Ancak finans şirketleri çek bozdurma işlemi sırasında BBDK’nin belirlediği yasal sınırlar çerçevesinde faiz uygulayarak çek tutarını bozar. Yani çekin bedeli 100 bin TL ise şirket belirli bir faiz oranı uygulayarak 100 bin TL’nin daha altında bir tutarı kişiye verir. Uygulanan faiz oranı şirketten şirkete değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.