Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank Faizsiz Kredi

22.03.2017
450

Kredi kullanım oranı ülkemizde çok fazla. Hatta rekor bir kullanıcı sayısı olduğunu ve bazı ülkeleri solda bıraktığımızı bile söyleyebiliriz. Bu durumda kredi kullanımına meyilli insan sayısının fazla olduğu da bariz bir şekilde belli oluyor. Ancak! Kredi çekerken faiz durumuna takılmayan tüketicilerin yanı sıra faizsiz kredi arayan tüketici sayısı da azımsanacak gibi değil. Bankalarda her iki kesimi göz önünde bulunduruyor. Faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketicilere seçenek sunan birçok banka var. Akbank’ta bunlardan bir tanesi. Faiz bankalar için çok önemli bir gelir kaynağı. Kredi verirken işledikleri faiz oranları ile bankalar çok fazla gelir elde ediyor. Hal böyle olunca bankalar kredilerden maddi gelirlerini kesmek istemiyorlar.

Akbank Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi adı altında bir kredi kampanyasına denk gelince tamamen ana paranın ödeneceğini düşünmeyin. Bankalar ismi faiz olmasa da en büyük servetleri olan faizleri başka isimlerle tüketicilerden sağlıyor. Bankalar bu işlemi nasıl yapıyor bunun örneğini Akbank’ı baz alarak verelim. Akbank faizsiz kredi adı altında bir kampanya başlattığında tüketiciden talep ettiği faizi peşin komisyon olarak taksitli bir şekilde hanesine ekliyor. Bu sayede tüketiciler diğer kredilere nazaran daha az faiz oranı ödüyor. Ayrıca krediler daha avantajlı bir hale geliyor.

Eğer kesinlikle sıfır faiz oranı ile kredi kullanmak istiyorum diyorsanız devlet destekli kredilerden yararlanmanız gerekiyor. Devlet tüketiciye destek olmak amacı ile KOSGEB yolu ile yada hibe kredileri gibi seçenekler sunuyor. Ancak istediğiniz kredi ihtiyaç ise devlet kredilerinden faydalanamıyorsunuz. Çünkü bahsi geçen krediler iş hayatına yapılan yatırımlara veya üreticilere veriliyor.

Asıl konumuza gelelim Akbank’ın faizsiz kredi imkanları nelerdir? Akbank ‘’Sözünüze taksitli avans’’ kampanyası ile tüketicilere faizsiz aynı zamanda ücretsiz bir seçenek sunuyor. Taksitli avans kullanmak isteyen tüketicilerin harcama sözü vermesi yeterli.

Taksitli avans nedir?

Kullanmak istediğiniz taksitli avans tutarınızın, nakit avans limiti, günlük işlem limiti ve tek işlem limiti sınırı üzerinde olmaması gerekir.

Gerçekleştirdiğiniz işlem sonucunda taksitli avansınız vadeli mevduat hesabınıza anında aktarılır.

İşlemin yani nakit avansın yürürlüğe girdiği günden itibaren borç üzerinden erken ödeme veya biraz ödeme gerçekleştiremezsiniz.

Ekstrede gelen asgari borç eğer son ödeme tarihine kadar ödenmezse veya borç limitinin altında bir ödeme yapılırsa ödemenin son gününden borcun kapatılacağı güne kadar asgari tutar baz alınarak gecikme faizi alınır. Eğer tutar asgari ücreti aşar ise anapara üzerine akdi faiz oranı işlemesi gerçekleştirilir.

Eğer tüketicinin kredi kartı üzerinde, bloke, gecikme, yasal takip gibi işlemler mevcutsa taksitli nakit avans kampanyasından faydalanılamaz.

08.10.2013 tarihinde Banka ve Kredi kartları konusunda yapılan açıklamada 6. Fıkra ve 22. Maddedeki değişiklik sonucunda tüketici eğer 1 yıl içerisinde 3 defa dönem borcunun altında ödeme gerçekleştirirse söz konusu kredi kartı dönem borcu kapatılana kadar nakit çekim işlemi gerçekleştiremez.

Hesap kesim tarihinde bir değişimin söz konusu olması için taksitli nakit avans işleminin beklemede olan tüm borçlarının kapatılması gerekir.

Akbank kampanyada değişiklik yapabilir, durdurabilir. Tüm hakkı saklıdır.

Bir Önceki Makalemizde Akbank Kredi Notu Öğrenme Hakkında Bilgi Verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Akbank EFT (Havale) Saatleri FAST Yöntemi İle Para Gönderme başlıklı makalemizde akbank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.