Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Odeabank Kredi Borç Yapılandırma

26.04.2017
702

Borç yapılandırma işlemi hepimizin bildiği gibi ödemesi yapılamayan, daha az miktarlarda yapılan veya düşen faiz oranları ile tüketicilerin bu durumdan yararlanmak isteyerek yeniden vade süresinde, faiz oranlarında değişikliğe gidilmesi için kullandığı bir yöntemdir. Odeabank borç yapılandırma işleminde de aynı bankadan kullanılmış olan kredide ücretin geri ödenememesi durumunda firmaların veya bireysel müşterilerin kullandığı bir yöntem olmaktadır. Odebank da bu hizmeti tüketicilerine sunarak, finansal açıdan sıkıntıda olan kişileri, kredi borcunu ödemekte güçlük çeken kişileri yada faiz değişikliğinden faydalanmak isteyen kişilerin düşündüğü bir hizmettir. Odeabank bu alanda vade süreleri ile ödeme planlarını değiştiriyor ve borçların ödenememesi durumunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Odeabank kredi borcu yapılandırma işlemi ile çektiği krediyi ödemekte güçlük çeken tüm KOBİ, ticari, esnaf, konut, tüketici ve diğer ürünlerde kredi kullanan veya kredi kartı kullanarak borçlanan tüketicilerine olanak sağlıyor. Yapılandırma hizmetinden faydalanan tüketiciler banka tarafından sunulan diğer avantajlı ürünlerden de faydalanma şansını ellerinde bulunduruyorlar. Odeabank ödeme güçlüğü çeken müşterilerine daha fazla faydalı olabilmek adına ödemelerde temerrüt faizi yerine cari faiz uygulaması sunuyor. Ayrıca banka tüm borcun zamanından önce ödenmesi durumunda da faiz üzerinden indirimler yapıyor ve müşterisini biraz daha rahatlatıyor. Banka, müşterinin talebine ve ödeme ihtimalini göz önünde bulundurarak 60 aya kadar vade seçeneği sunuyor.

Odeabank yapılandırma hizmeti için dönem kısıtlaması sorunu yok. Ödeme sıkıntısı çeken herkes kredinin kullanılış tarihine bakılmaksızın fırsattan istifade edebiliyor. Yapılandırma hizmetinden faydalanmak isteyen tüketicilerin daha fazla zaman kaybetmeden bankaya taleplerini bizzat kendileri şubeye giderek iletmesi gerekmekte. Yapılandırma hizmetinden faydalanabilmek adında yapılması gereken işlem kredinin kullandığı Odeabank şubesini ziyaret etmek olacaktır. Bu konuda bankaya gidildiğinde şube yetkilisi ile görüşülmeli ve şube yetkilisinden konu hakkında daha detaylı bilgi alınmalıdır. Şartlar ve konunun ayrıntıları şube yetkilisi tarafından müşteriye iletilecektir.

Kredi kartı borcu yapılandırma

Odebank kredi borcu yapılandırmasında olduğu gibi kredi kartı konusunda da tüketicilerine yapılandırma şansı sunuyor. Odeabank kredi kartı borçları için tüketicilerine cazip fırsatlarla yapılandırma hizmeti sunarken kendi kredi kartı ürünü olan Bank’O Card ile gerçekleştirilen alışverişlerin sonucunda da eğer peşin gerçekleştirildi ise taksitlendirme seçeneği de sağlıyor. Eğer Odebank, Bank’O Card ile peşin bir şekilde alışveriş gerçekleştirdikten sonra taksitlendirme kararı verdiyseniz harcamanızı gerçekleştirdikten hemen sonra bankanın internet sitesine girerek veya mobil bankacılık üzerinden kredi kartınızın hakkındaki tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile gerçekleştirdiğiniz nakit alışverişinizi 3 aydan 9 aya kadar %2,02 oranında faiz imkanları ile taksitlendirebilirsiniz.

Alışverişinizi gerçekleştirdikten sonra elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Aksi halde harcamadan sonra ekstreniz kesilir, kredi kartı borcunuz net bir hal alırsa artık borç üzerinden taksitlendirme veya yapılandırma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu sebepten ötürü peşin yapacağınız alışverişlerin zamanını iyi ayarlamanız gerekiyor, bu alışverişlerin borç kesinleşmesinden önce yapılırsa avantajlardan faydalanabiliyorsunuz. Borç kesinleştikten sonra hala bir taksitlendirme veya yapılandırma çaresi arıyorsanız maalesef yok! Odeabank bu durumda olan tüketicileri için ayrı bir hizmet geliştirmiş durumda değil.

Odeabank ‘tan kredi kartı kullanan tüketiciler nakit çekim veya peşin gibi tek çekimle gerçekleştirdikleri alışverişlerinde ekstre kesilmeden önce 3’den 9 aya kadar vade seçeneği yakalıyorlar. Bu seçenek ayrıca 50 TL ve üzeri harcamalarda geçerli. Eğer harcamanız 50 TL altında kalıyorsa ödemenin peşin olarak yapılması istenecektir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için 444 8 444 numaralarını tuşlayarak Odeabank müşteri hizmetlerinden temsilci ile görüşerek peşin olarak gerçekleştirdiğiniz harcamayı taksitlendirmek istediğinizi belirtebilir veya alışverişten sonra banka tarafından cebinize gönderilen SMS’e cevap vermeniz gerekir. Ayrıca Odeabank ’tan borç yapılandırma hizmeti kullanmak için mobil bankacılık veya internet şubesi hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

İşlem alt sınırı 50 TL üst sınırı ise 10 bin TL’dir.

Bir Önceki Yazımızda Yapılandırma Yapan Bankalar Hakkında Detaylı Bilgi Verilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.