Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

19.02.2020
503

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyaları, Tüm bankaların, kendilerini tercih etmekte olan müşterileri için üretme olduğu, alış veriş için kullanılabilen ve içerisinde nakit avans çekme seçeneği bulunan bir sistemdir.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Bankaların sıklıkla yaptıkların işlemler arasında gelir. Kredi kartı Otomatik ödeme talimatı vermek oldukça basit ve kolay bir işlemdir, yapmanız gereken mobil yada İnternet bankacılığına giriş yaparak istediğiniz kuruma yada şirkete talimat verebilirsiniz, örnek vermek gerekirse mobil bankacılık üzerinden elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarını otomatik ödemeye alabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Birden Fazla Bankadan Otomatik Ödeme Talimatı Verilebilir Mi?

Bir kredi kartı ile talimat vermişseniz ikinci bir kredi kartı ile veremezsiniz, bankamız bu durumu kabul etmeyecektir. Örneğin: A kredi kartı ile dijitürk ödeme talimatı verilmişse eğer B kredi kartı ile verilmesine mu sade etmeyecektir. Kısaca kredi kartı otomatik ödeme talimatı bir işlemde kullanılmalıdır.

Hangi Ödemeler Otomatik Ödeme Talimatı İle Yapılabilir

Kredi kartınızın ödemeler kısmında yer alan kurumların hepsine otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Örneğin: Vodofon, Türk Telekom, Turkcell, Su, Doğal Gaz, Elektirik, Kira, Aiadat, Okul Harçları, Dijitürk gibi firmalara yada kurumlara talimat kolaylıkla verebilirsiniz. Bu sayede ay başında hiç zorlanmadan bütün faturalarınız ve ödemeleriniz otomatik olarak yapılmış olacaktır.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Vermiş olduğumuz kredi kartı otomatik ödeme talimatı ile yaptığımız ödemelerin bir çoğunu kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem mobil bankacılık üzerinden yada İnternet bankacılığı üzerinden giriş yaparak 1-2 dakika içinde işlemleri iptal edebilirsiniz. Yada banka müşteri hizmetlerini arayarak ta temsilci ile görüşerek kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Hesapta Para Yoksa Otomatik Ödeme Talimatı Çalışır Mı?

Hesabınızda para yok ise vermiş olduğunuz otomatik talimatların hiç biri gerçekleşmeyecektir. Banka kayıtlarında bulunan telefon numaranıza sms bilgisi ile bilgi verilecektir. Hesaba tekrar para girişi yaptığınızda ise ödemeleriniz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Otomatik Ödeme Avantajları Ve Dezavantajları

Otomatik ödeme talimatının dezavantajı bulunmamaktadır. Bu durumda Avantajlarına Göz Gezdirelim;

  • Ödemelerinizi Unutmazsınız
  • Zamandan Kazanmış Olursunuz
  • Kredi Sicilinize Olumlu Yönde Etki Eder
  • En Önemli side Fatura Konusunda Kafanız Rahat Olur

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Ücretli Mi?

2020 yılındaki bazı söylentilere göre bazı bankaların çok az miktarda komisyon kestiklerini dile getiriliyor. Bankalardan bununla ilgili bir açıklama gelmedi ama bu zamana kadar yapılan otomatik ödeme talimatlarında hiçbir komisyon ile karşılaşmadığımızı dile getiririz. Ücret talep etmemeleri gayet normal bankalar için çünkü kendi işlerine gelen bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numarası Nerede Yazıyor ? Kart Numarası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.