Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır

14.12.2016
520

Tüm insanlar gibi bizler de hayatımızda bazı idealler ve amaçlar için yaşamımızı sürdürmeye devam ederiz. Bunun için klasik toplum hayatında yaşayan bizler klasik bir hayat tarzı olarak bir aile hayatına bir iş hayatına ya da bir okul hayatına ya da bir ev hayatına sahip olmaktayız. Hayatımızın gerektirdiği genel çerçeveler içerisinde toplumun bize verdiği ya da bizim oynadığımız roller kapsamında hayatlarımızı dizayn eder ve böylece bir ömrü tüketir gideriz. Bu hayat mücadelesi içinde bazı ihtiyaçlarımız olduğu gibi bazı isteklerimiz de olabilmektedir. Aslına bakarsanız istek ve ihtiyaç işletme dilinde farklı anlamlara gelmektedir. İhtiyaç bilindiği üzere Maslow’un geliştirdiği teorem doğrultusunda hayatımızı idame ettirebilmek için belli başlı şeyleri yerine getirebilme için olmazsa olmazımız olan şeyler ihtiyaç olarak değerlendirilebilir. İstek ise işletme dilinde daha farklı yorumlanmakta olup ihtiyaçlar karşılandıktan sonra artık paramız artmaya başlayınca ya da birikim yapmaya ve paramızı yatırım için değişik yöntemler kullanarak yönetmeye çalışırız. Bu yöntemler değişiklik göstermeye başladıkça alan iyice genişlemekte ve artık çok farklı yöntemler gelişmeye başlamaktadır. Bu yöntemler dolar Euro gibi döviz birikimi şeklinde olabileceği gibi ev iş yeri gibi gayrimenkul satın alımı da olabilmekte, bazı durumlarda da araç gibi menkul satın alımı ile de yapılabilmektedir. Hal böyle olunca yani skala geniş olunca da tercih yapmak zor olabilmektedir. Gelelim ihtiyaç ve istek karmaşasına ve bunun araba ya da taşıt üzerindeki izdüşümüne. Kimileri bir ev ve bir arabayı ihtiyaç kategorisinde sayarken kimileri de araç ve evi lüks kategorisine sokabilmektedir. Bize göre ev ve araba artık ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü hayatın hızlı aktığı bu küçülen ve  de küreselleşen dünyada ulaşım da temel ihtiyaçlardan sayılmaktadır.

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır

Taşıt satın alımı konusunda da artık bir ihtiyaç haline geldiği değerlendirildiği için insanlar kredi çekip yani borçlanıp taşıt satın almaya çalışmaktadır. Çünkü normal şartlar altında insanlar elzem duruma düşmedikçe borç altına girmek istememektedirler. Dolayısıyla araç satın almak artık bir ihtiyaç haline geldiği için araç kredisi kullanarak taşıt almaya yönelmektedirler. Siz de eğer böyle bir niyet içerisinde iseniz bankaların kredi hesaplama araçlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Diğer yandan birden fazla hatta neredeyse tüm bankaların kredi hesaplama sistemlerinin entegre olduğu kredi hesaplama siteleri de bulunmaktadır. Bu yöntem kullanılırsa da tek tek internetten bankaların siteleri üzerinden hesaplama yöntemini kullanmak zorunda kalmaz ve hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi hesaplama aslına bakarsanız çok kolaydır. Asgari düzeyde internet ve bilgisayar bilginiz mevcut ise kredi hesaplama aracını kullanmanız çok kolay. Öncelikle herhangi bir internet sağlayıcısında yeni bir pencere açarak uygun bir arama motoruna taşıt kredi hesapla yazarsanız önünüze milyonlarca internet sitesi gelecektir.

kredi-nasil-alinir

Herhangi birine ya da istediğiniz bankanın sitesine girdikten sonra çekmek istediğiniz kredi türünü seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise kredi çekmek istediğiniz miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Bundan sonrası ise aylık dönemlerde mi ödeyeceğinize yoksa üç ya da daha fazla aylık periyotlarda mı ödeme yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ödeme döneminde kaç tl ödeyebileceğinizi seçerek veya kaç aylık kredi çekmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Dolayısıyla temel bilgiler girildikten sonra bu üç değişkene göre kredinizi hesaplayabilirsiniz. Bunlar yukarıda da bahsedildiği gibi öncelikle ödeme periyodu, kredinizi bu periyotta kaç taksitle ödeyeceğiniz  ve son olarak da bu ödeme  periyodunda kaç tl ödeyebileceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. bunların arasında tercih yapmak size kalmış.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.