Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Vakıfbank Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır ?

26.11.2019
1.031

Bu yazımızda sizlere Vakıfbank Bloke Kaldırma hakkında bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Vakıfbank’ta İnternet Bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma ; Mobil Bankacılık/Cep İmza için aktivasyon işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, hesaba bloke konulmaz sadece borç tutarı kadar hesabınızda bloke konulmaktadır. Ülkemizin en büyük ilk 10 bankasından biri olan Vakıfbank 1954 yılında kurularak günümüzde aktif hizmet veren en eski bankalardan biridir.

Yüksek sermayesi ile kredi ve kredi kartı ürünlerinde pazarda ciddi bir pay sahibi olan banka özellikle son yıllarda yürüttüğü kredi kartı sahiplendirme stratejisinde başarıya ulaşmış gözüküyor. Son yıllarda en çok kredi kartı sahiplendiren bankalardan biri olan Vakıfbank, müşterilerine kredi kartı kullanımında 7/24 müşteri hizmetleri ile destek vermektedir.

VAKIFBANK BLOKE KALDIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR ?

Son zamanlarda ise Vakıfbank müşteri hizmetlerine gelen en sık sorunlardan biride kredi kartı bloke problemi ve genel bloke konuları. Neden kartlarının bloke olduğunu anlayamayan kart sahipleri bu problemin sebebini öğrenmek ve kredi kartı blokesi kaldırma işlemini yapabilmek için müşteri hizmetlerini aramaktadır.

Bu problemi yaşayanların daha doğru bilgi alarak kart blokesini daha hızlı kaldırabilmesi ve böyle bir süreçte; Müşteri temsilcisi aracılığı ile kredi kartı bloke kaldırma işlemi ve diğer bloke sorunları için bankanızın müşteri hizmetlerini arayın. Güvenlik teyidi yaptıktan sonra temsilcinize durumu anlatarak önce neden bloke olduğunu sorunuz ve bilgi alınız. Aldığınız bilgiler dahilin de gerekli adımları uygulayabilir blokeyi kaldırabilirsiniz.

BLOKE NASIL KOYULUYOR ?

Farklı sebeplerden dolayı genellikle devlet dairelerine borçlarımızı geciktirebiliriz. Geciken bu süre arttığı takdirde sahip olduğumuz banka hesaplarına bloke konulması an meselesi olmaktadır. Kurum ya kuruluşlara olan borcumuzdan dolayı yasal süreç başlatma hakkında sahiptirler. Böyle olunca da borç tutarı kadar banka hesabının bloke edilmesi ve kullanılmamasına neden olmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hesaba bloke konulmaz sadece borç tutarı kadar hesabınızda bloke konulmaktadır. Çoğu kişi bu yanılgıya düşüp bütün hesabına bloke konulduğunu düşünmektedir. Aslında konulan sadece borç tutarı kadar olan hesaba bloke konulmasıdır. Yapılan blokeler borç tutarına göre yapılmaktadır.

Yani 500 liralık bir borcunuz var ise hesabınızdaki 500 lirayı kullanamaz hale gelerek bloke edilmektedir. Eğer daha fazla bir hesabınızda tutar var ise borç tutarı haricindekileri kullanabilirsiniz. Blokelerin Devlet Daireleri tarafından konulduğunu unutulmamalıdır.

BLOKE İŞLEMİ ÜCRETİ NE KADAR ?

Bloke koyma işleminden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Eğer alacaklı kişiler size icraya vermiş ise o zaman prosedür gereği birkaç ödeme yapmanız gerekmektedir. Fakat bankalar bir üst yazı yazarak borcunuz olduğunu bütün bankalara gönderebilir. Böyle bir durum olması halinde kredi notunuzu ciddi bir şekilde etkilemektedir.

BLOKE KALDIRMA NE KADAR SÜRER ?

Borcunuzu ilgili daireye giderek ödemeniz halinde bloke işlemleri son bulmaktadır. Eğer bankaya kendisine gelen yazıda herhangi bir borç tutar yazmıyorsa geri göndererek borç tutarının ödenmesini istemektedir. Bazı bankalar ise borç tutarı kadar değil de bütün hesaba bloke koymaktadır. Böylece müşterisinin var olan parası ile herhangi bir işlem yapmasını istememektedir. Bunun gibi bir durum yaşıyorsanız bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir.

İki durum karşısında hesabınıza bloke konulmaktadır. Birincisi devlet kurumlarına borcunuz var ise borçlu olduğunuzu belirten tahakkuk fişi ile birlikte üst yazıya ekleyerek bütün bankalara yazı gönderir. Hangi bankada paranız var ise o banka sizin hesabınıza bloke koymaktadır. İkinci durum ise eğer alacaklı kişi devlet kurumları değil ise bu sefer icra yoluyla hesabınıza bloke koyulmaktadır.

BLOKE KALDIRMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Devlet kurumları olsun şahıslar olsun hesabınıza kim bloke koymuş ise onunla irtibata geçilip görüşmenizde fayda vardır. Genel itibari ile hesabınıza devlet kurumları hesap bloke işlemleri yapmaktadır. Vergi borcunuz var ise bir de düzenli bir işiniz varsa çalıştığınız kuruma giderek maaşınızın 10’da birini vergi dairesine ödemesini rica edebilirsiniz. Ama böyle bir durumda ilk gidilecek yer vergi dairesi olması gerekmektedir. Eğer iki tarafta kabul ediyorsa her ay maaşınızın 10!da biri kesilecek borcunuzdan düşülecektir. Borcunuz ödeyebileceğiniz bir miktar ise tamamını kapatarak ta bloke işlemini kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Eğitim Kredisi (En Güncel) başlıklı makalemizde Vakıfbank eğitim kredisi 2018, Vakıfbank eğitim kredisi şartları ve Vakıfbank öğrenci kredisi başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar