Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Dünyanın En Seçkin 10 Kredi Kartı

26.11.2016
651

Zengin insanların lüks yaşamlarının getirileri arasında yüksek limitli veya limitsiz kredi kartları mevcuttur.

İşte dünyanın en seçkin ve en iyi kredi kartları:

Santander Group Black Brazilian MasterCard

Santander grubunun özel davetiyle sahip olunabilen Black Brazilian MasterCard Latin Amerika’da yaşayanlar için en seçkin kredi kartıdır. Bu özel daveti kazanmak için bankanın müşterilerinden biri olmanız gerekiyor. Bu karttan Latin Amerika’da yalnızca 3000 tane bulunmaktadır.

7/24 özel danışman hizmeti, özel jet indirimleri, tüm havaalanı bekleme salonlarında kullanım imkânı sunan kartın yıllık ücreti 349 dolardır.

Dünyanın En Seçkin 10 Kredi Kartı

Merrill Accolades American Express Card

Üzerinde altın Merrill Lynch boğa logosu bulunan bu kredi kartının sahibi olabilmek için Merrill Lynch Servet Yönetimi şubesinin müşterisi olmanız ve özel olarak davet edilmeniz gerekiyor. Ayrıca bu kredi kartına sahipseniz Merrill hesabınızda minimum 250.000 doların sabit olarak tutulması gerekmektedir.

Özel otel indirimleri, Sentient Jet özel üyelik indirimleri, tatillerde ücretsiz aktivite imkânı ve 7/24 danışman hizmetlerinden faydalanabileceğiniz bu kartın en düşük yıllık ücreti 295 dolardır.

NatWest Black MasterCard

Dünyanın en seçkin kartları arasında yer alan bu kart 1,5 milyon dolara kadar harcama imkânı vermektedir.

Özel uçuş imkânları, seyahat konaklaması ve ücretsiz 7/24 danışman hizmeti sağlayan kartın yıllık ücreti 395 dolardır.

Citigroup Black Chairman Card

Bu kredi kartına sahip olabilmek için Citi grubunun özel banka ve yatırım birimlerinin bir üyesi olmanız gerekiyor. Nüfusun yalnızca % 5’inin sahip olma şansı yakalayabileceği söylenen bu kartın yıllık ücreti ise 500 dolardır.

Özel seyahatleri, konaklama hizmetleri, havaalanlarının bekleme salonlarına özel erişim ve 7/24 ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Visa Infinite

Özellikle Rusya, Fransa, Kanada, Ürdün, Mısır, Nijerya ve Güney Afrika gibi ülkelerde kullanılan bu kartı öncelikle almaya hak kazanmalısınız. Kredi kartı şirketleri her ülkede farklı kart gereksinimi istenmekte ve müşterilerin hesaplarında minimum 6 rakamlı miktarlar olmalıdır. Kartın yıllık ücreti tam bilinmese de birkaç yüz dolar olduğu sanılıyor.

5 yıldızlı restoranlar,  lüks mağazalar, sağlık tavsiyeleri gibi birçok özel imkânlar sunacaktır.

En Seçkin 10 Kredi Kartı

Coutts World Silk Card

Kraliçe II. Elizabeth tarafından da kullanılan bu kart İngiltere’nin en seçkin kredi kartıdır. Bu karta sahip olmak için hesabınızda minimum 1 milyon dolar olması gerekmektedir. Kartı kullanan 100 kişinin olduğu biliniyor ve yaklaşık yıllık ücreti yüzde 49,1’dir.

Stratus Rewards Visa

Parlak beyaz renkteki bu kredi kartına sahip olmak için banka hesabınızın oldukça dolgun olması ve özel olarak davet edilmeniz gerekmektedir.

Lüks hayatın getirdiği bütün alanlarda özel imkânlar sağlayan kartın yıllık ücreti 1500 dolardır.

Dubai First Royal MasterCard

Bu kartın üst kısmı ve sol yanı altın kaplıdır ve merkezinde 0,235 karat bir elmas bulunmaktadır. Bu kredi kartına sahip olabilmek için Dubai First tarafından özel olarak davet edilmeniz gerekmektedir. Kartında hiçbir kısıtlaması ve limiti yoktur.

JP Morgan Chase Palladium

Lazerle kazınmış altın ile paladyumdan oluşan bir kredi kartıdır ve sahip olabilmek için JP Morgan varlık yönetimi, özel banka ve yatırım bankalarıyla ilişkinizin bulunması gerekmektedir.  Hiçbir kısıtlamanın ve limitin bulunmadığı bu kartın yıllık ücreti 595 dolardır.

American Express Centurion Card

American Express Centurion Card dünyanın en orijinal ve özel siyah kredi kartıdır. 1999’da ortaya çıktı ve yüksek statüye sahip kişilere verildi. Bu kredi kartına sahip olabilmek için 1 yıldan fazla süredir American Express Platin Kart sahibi olmanız gerekiyor ve Platin kartınızda 1 yıl boyunca minimum 250.000 dolarınızın olması gerekiyor. Sonrasında kurul uygun görürse bu karta sahibi olabiliyorsunuz ve başlangıç ücreti olarak 5000 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu kredi kartı kullanımı sizlere çok özel ödül ve imkânlar sunuyor ve kartın yıllık ücreti 2500 dolardır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanırken Ekonomiye Sağladığınız 10 Katkı başlıklı makalemizde ekonomiye kredi kartı ile destek vermek, kredi kartı kullanımı ve kredi kartı kullanımı ekonomiye yarar sağlar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.