Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2020

24.10.2018
606

Garanti Bankası konut kredisi hesaplama aracı kullanılarak, satın alınacak konuta uygun finansman seçeneklerine ulaşılabilir. Garanti Bankası konut kredisi hesaplama aracına internet üzerinden https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/ssl/basvuru linki aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Link üzerinden T.C kimlik numarası, ad – soy ad ve telefon numarası bilgileri girilerek kişiye uygun konut kredisi limitleri hakkında bilgi alınabilir.

Çekilmek istenen konut kredisi tutarı için banka, kişiye uygun ödeme planları sunmaktadır. Kişinin bütçesine ve gelir durumuna en uygun ödeme planı belirlenerek kredi kullanma süreci başlatılır. Sürecin sağlıklı işlemesi içi banka, özel eğitimli mortgage uzmanları ile birlikte hizmet vermektedir. Garanti konut kredisi hesaplama işlemleri mortgage uzmanları eşliğinde yapılmaktadır.

Garanti Bankası Mortgage Hizmetleri

Garanti Bankası, konut kredisi ürünleri için mortgage uzmanları ile birlikte hizmet vermektedir. Bankanın sunduğu konut kredisi ve mortgage hizmetlerinin özellikleri;

 • Sertifikalı ve özel eğitimli mortgage uzmanları ile değerlendirme yapma,
 • Türkiye’de ilk ve tek mortgage çağrı merkezi uygulaması ile 444 38 46 numarası üzerinden hizmet verme,
 • com adresi ile mortgage sistemine ait tüm detaylı bilgiye ulaşma imkanı,
 • Konut kredisinde geniş ürün yelpazesi,
 • Konut kredisine hızlı ve kolay bir şekilde başvurma imkanı,
 • Son derece uygun faiz oranları,
 • Konut kredisi için 20 yıla varan vade seçenekleri,
 • Kredi başvuru sahibine özel ödeme planı,
 • Güvenilir ve en doğru kararı veren ekspertiz hizmeti,
 • Türkiye’nin en önemli konut projeleri ile anlaşma,
 • Türkiye’nin lider emlak ofisleri ile anlaşmalı projelerden yararlanma, şeklindedir.

Kira ödemekten yorulan, kendi evine sahip olmak isteyen kişiler mortgage uzmanı Garanti Bankası’nın sunduğu bu hizmetlerden hızlı ve güvenilir bir biçimde yararlanabilirler. Şayet bankanın anlaşmalı olduğu konut projelerinden ya da emlak ofislerinden konut tercihi yapılırsa, kişiye özel indirimli Garanti kredi faiz oranları ve avantajlı ödeme planları sunulmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti kredi başvurusu Sms ile bankanın şubeleri, internet bankacılığı ya da mobil uygulaması aracılığıyla ve de 444 38 46 Garanti Evim hattını arayarak yapılabilir. Başvuru sonuçları en kısa süre içinde kişinin cep telefonuna mesaj olarak gönderilir. Başvurusu onaylanan kişilerden;

 • C kimlik fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin gelir belgesi,
 • Satın alınan ya da alınacak olun konutun tapusunun fotokopisi, istenmektedir.

Bankanın konut tapusunu teminat olarak istenmesindeki amaç; kullanılan kredi tutarı için kredi riskini karşılayacak tutarı ipotek ettirme yöntemiyle garanti altına almasıdır. Kullanılmak istenen kredi tutarı ise; bankanın anlaşmalı olduğu SPK – BDDK lisanslı ekspertizler tarafından kararlaştırılan fiyatın % 80’i olarak belirlenmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi başvurularında önemli olan kişinin bütçe planlamasını çok iyi yapmasıdır. Garanti Bankası müşterilerinin bütçelerine özel konut kredisi ödeme planı oluşturduğu için de en çok tercih edilen bankalar arasında yer alır. Her kişiye özel ödeme planı oluşturulması değişen ekonomi piyasasında kişiler için son derece önemli olmakta, sabit faiz uygulaması kişilerin hayalini kurdukları eve daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Konut kredisinde en çok tercih edilen bankaların başında Garanti Bankası’nın gelmesi, pek çok firma ve emlak ofisinin de bankayla anlaşmalı olarak çalışmasını sağlamakta, bu da banka müşterilerine büyük bir avantaj getirmektedir. Garanti konut kredisi faiz oranları 2020 yılı için % 1.09 gibi son derece uygun oranlar sunarak, konut kredisi müşteri portföyünü her geçen gün arttırmaktadır. Son derece uygun faiz oranlarından ve kişisel ödeme planı hizmetinden yararlanmak için tek yapılması gereken bankayla hemen iletişime geçmek olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kredi Kartı Yapılandırma başlıklı makalemizde Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Detayları ve Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma ve Borç Taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.