Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

25.11.2016
524

Günümüzde öğrenciye kredi kartı alma imkanı sunan bankaların sayısı bir hayli fazladır. Bunun altında yatan temel sebep, bankaların üniversitede eğitim görenleri büyük potansiyele sahip müşteri grubunda görmesidir. Öğrencilere kredi kartı tedarik eden bankalar öğrencilerin sahip oldukları aile ve burs desteğine güvenirler.Müşteri gözünden bakarsak , üniversitede okuyan hemen hemen her öğrenci eğitim hayatının bir kısmında nakit sıkıntısı yaşayabilir. Krediler böyle durumlarda çok işe yarasa da, öğrenciler sabit gelire sahip olmadıkları için bu şekilde ihtiyaçlarını gideremezler. Tam da bu noktada bankalar ve öğrencilere sundukları özel kartlar devreye girer. Genelde bu kartların limitleri 1000TL’yi aşmaz ve limit arttırımı için kefil talep edilir.

Öğrencilere kredi kartı veren çok sayıda banka arasında hangisini tercih etmelisiniz? Karar vermek zor. Gelin, hangi banka hangi kartı sunuyor, hangi kart daha avantajlı, yıllık aidatlar ne kadar, faiz oranları yüksek mi gibi kafanızı kurcalayan bütün sorulara, üniversite öğrencilerine özel tasarlanan kartları teker teker inceleyerek yanıt arayalım.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor

İş Bankası: İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın üniversite öğrencileri için tasarladığı kredi kartı İşte Üniversitelidir. Bu kartla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli husus; İşte Üniversiteli’nin Temassız Visa, Temaslı Visa ve Aidatsız İşte Üniversiteli şeklinde 3 farklı versiyonunun bulunmasıdır. Temassız Visa’nın 20, Temaslı Visa’nın ise 25 tl yıllık aidatı mevcuttur. 3 versiyonla da Maximum kartın temel özelliklerinden yararlanabilirsiniz. mümkündür.

Garanti Bankası: Bonus Genç

Yıllık aidatı olmayan Bonus Genç, Garanti Bankası’nın 18-25 yaş arası gençlere sunduğu kredi kartıdır. Bonus Genç ile yaptığınız harcamalardan Bonus kazanıp bu bonusları bonus üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Nakit çekim olanağı olan kart, Garanti Bankası’nın yaygın atm ağı sayesinde rahatlıkla nakite ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası: Play Card

Kampanyalar açısından bir başka zengin kart olan Play Card, Yapı Kredi World kart özelliklerini kapsadığı için, yaptığınız harcamalardan world puan kazanmanızı sağlar. Normalde yıllık aidatı bulunan kartı kullanan öğrenciler, öğrenci belgelerini ibraz ederek bu ücretten muaf olabilmektedirler.

Ogrenciye Kredi karti

QNB Finansbank: CardFinans Go

Bol kampanyalı bir kart olan CardFinans Go, QNB Finansbank’ın 18-26 yaş arası gençlere tahsis ettiği kredi kartıdır. Kartın en dikkat çeken kampanyası Formül 150. Bu kampanya dahilinde kart sahiplerinin 150TL’ye kadar yapacakları nakit avans çekimlerinden faiz ücreti alınmıyor. Kartın yıllık aidatı ise 25 TL olarak belirlenmiş.

Vakıfbank: Like Card

Vakıfbank’ın öğrenciler için tasarladığı Like Card’ın yıllık kullanım ücreti 12TL olarak belirlenmiş ama eğer ekstrelerinizi kağıt olarak değil e-posta yoluyla almayı tercih ederseniz banka bu ücreti sizden almıyor. World Card özelliklerini taşıyan Like Card, temassız özelliği sayesinde 50TL altındaki işlemler için vakit kaybetmeden ödeme kolaylığı sağlamakta. Birçok üniversite ile anlaşması olan kart, kampüs kartları Like Card olarak kullanma şansı tanıyor.

Türkiye Ekonomi Bankası: Üniversiteb

ÜniversiTEB, Türkiye Ekonomi Bankası’nın öğrencilere sunduğu kredi kartıdır. Bonus altyapısını kullanan bir kredi kartı olduğu için Bonus üyesi işyerlerinin kampanyalarından faydalanıp bonus kazanabiliyorsunuz. Bu kartın en büyük avantajlarından biri de, kart sahiplerinin sisteme kayıt ettirdikleri iki veli ile aralarındaki havale işlemlerinde kesinti yapılmaması. Kampanyalar bakımından zengin olan ÜniversiTEB’in yıllık aidat ödemesi 9 TL’dir.

Akbank: Exi26

Akbank’ın 16-26 yaş arası gençlere sunduğu kart Axess alt yapısına sahip. Bu yüzden axess üyesi iş yerlerinden alışverişlerinizde taksit ve chip para avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. Kartın ilk yıl aidatı yok, ama sonraki yıllarda 20TL’lik bir sabit ücreti söz konusu.

Bir önceki yazımız olan Bankalar İçin 3 Adımda Kredi Başvurusu Yapma başlıklı makalemizde 3 adımda kredi başvurusu, kredi başvurusu nasıl yapılır ve Kredi Başvurusunu Yapıp Parayı Çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.