Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Senetle Motor Nereden Alınır ? Senetle Motor Nerede Satılıyor ?

26.02.2020
907

Senetle motor satan firmalar; elden taksit yöntemiyle pek çok motor modelinin peşinatsız ya da kredi kartsız alınmasını sağlamaktadır. Ancak peşinatsız senetle motor alımlarında, alışveriş yapılacak firmaların iyi belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü senetli satış yapan bazı firmalar çok yüksek faiz oranları uygulayarak motor satışı yapmaktadır. Dolayısıyla bir motoru ederine uygun bir bedelde satın almak için firma araştırmasının da detaylı yapılması gerekir.

Türkiye sınırları içinde motosiklet tutkunları için dünyaca ünlü pek çok motor modelinin satışı yapılmaktadır. Senetle motor satışı yapan firmalar da dünyaca ünlü motorların pek çok modelinin satışını gerçekleştirir. Honda, Yamaha, Bisan, Kanuni, Mondial gibi önemli motor markaları bu firmalar üzerinden 48 aya varan taksitlerle senet karşılığı ve peşinatsız olarak satılır. Uygun fiyatlı motosiklet alışverişi için öncelikle hangi markada ve hangi modelde motor alınacağının kararının verilmesi gerekir. Ardından karar verilen marka ve model üzerinden en uygun fiyatı sunan firmadan güvenilir bir şekilde alışveriş yapılabilir. Senetle motor alırken uymanız gereken bazı kuralları sizler için sıraladık.

Senetle Motosiklet Alışverişlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taksitle motorsiklet satanlar aracılığıyla senetli alışveriş yapıldığında birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar;

 • Motosiklet alışverişi senetli yapıldığında, imzalı boş senetler verilmemelidir.
 • Senette var olan tüm haneler düzenlenirken aynı kalemin kullanıldığından emin olunmalıdır.
 • Senetli alışverişlerde tazmin edilen tutar, hem rakamla hem de yazıyla belirtilmeli ve uygun yerlere yazılmalıdır.
 • Motosiklet senetle alındıktan sonra senedin üstünde yazan tutarın önü ve arkası kapama işareti ile kapatılmalıdır.
 • Her senedin bir fotokopisi mutlaka saklanmalıdır.
 • Ödenmiş senetlerin üstüne ödendi olarak şerh düşülmesi ve senetlerin güvenli bir yerde saklanması önemlidir.
 • Senetlerin ödemesi yapıldıktan sonra alınan her senette yer alan imzaların, alışveriş sahibine ait olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Senetle Motosiklet Satışı Yapan Bayiler

Vadeli motorsiklet satanlar senetle satışlarını online olarak internet üzerinden ya da bayilikler aracılığıyla yapmaktadırlar. Bu bayiler;

 • sahibinden.com: Senetle motor satışı yapan online satış bayisidir. Motosiklet fiyatları ortalama olarak 9 bin TL ile 20 bin TL arasında değişmektedir.
 • sahibinden.com: son 3 – 4 yıldan beri internet üzerinden motosiklet satışı yapan bir firmadır. Ortalama motosiklet fiyatları ise 4.500 TL ile 24 bin TL arasında değişmektedir.
 • Moto Finans: motofinans.sahibinden.com adresi üzerinden de motosiklet satışı yapan firma, 19 farklı markayı bünyesinde barındırmaktadır. Fiyatlar ortalama olarak 4.500 TL ile 45 bin TL arasında değişir. Firmanın kendi web sitesi de bulunmaktadır. Firmayla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için 0 – 216 412 10 02 iletişim numarası kullanılabilir.
 • Çınar Motor: 37 motosiklet ilanıyla en çok motor satışı yapan firmadır. cinarmotorsiklet.sahibinden.com adresi üzerinden de hizmet vermektedir. 6 bin TL ile 7 bin TL arasında değişen motor seçenekleri bulunur. 0 212 274 44 44 numarası üzerinden iletişime geçilerek detaylı bilgi alınabilir.

Mutlu Evim Üzerinden Senetle Motor Alışverişi

Taksitle motor almak istiyorum diyenler için uygun seçeneklerden biri de Mutlu Evim olmaktadır. Mutlu Evim internet sitesi üzerinden motosiklet, bisiklet, kaykay, ATV, UTV ya da Scooter alınabilir. Senetle satış yapan bayi, 24 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. Online alışveriş özelliği olan bayi sayesinde, alınan ürün kapınıza kadar teslim edilir.

Online alışveriş yapılacak bayi adresi; mutuevim.com.tr olmaktadır. Alışveriş yapıldıktan sonra belirlen vade tarihinden itibaren minimum 3 gün içinde ödemelerin yapılması gerekir. Ödemeler; Mutlu Evim şubelerine, anlaşmalı bankaların şubelerine yapılabilir. Kredi kartıyla da ödenebilir. Gününde ödenmeyen motosiklet taksitlerinde aylık % 5 oranında faiz uygulanır.

Senetle Kredi Nasıl Alınır ?

Günlük Dolar Yorumları Güncel

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.