Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Uçak Bileti Ve Uçuş Mili Kazandıran Kartlar Hangileridir?

27.11.2016
601

2Hepsinin ayrı ayrı avantajları var. Biz sizin için Yapı ve Kredi Bankası’nın Adios, Akbank’ın Wings, İş Bankası’nın Maximiles, Halkbank’ın Parafly ve Garanti Bankası’nın Miles and Smiles kartlarını inceledik. Hepsinin ayrı ayrı pek çok avantajı var. Ama kullanmayı düşünenlere ufak bir hatırlatma: uçuş mili veya uçak bileti kazandıran kartların hepsi yıllık ücreti olan kartlar ve genelde bu ücretler bankaların standart kart ücretlerinden biraz daha yüksek.

Yapı ve Kredi Bankası: Adios

Adios Yapı ve Kredi bankasının mil kartıdır. Seyahatsever müşterilere rota önerileri sunan, seyahat hattı ile size özel yolculuk planlama imkanı tanıyan kapsamlı bir ürün. Adios’un Standart ve Premium olarak iki farklı çeşidi mevcut. Premium sahipleri; standart kart hizmetlerine ek olarak concierge, shuttle, seyahat sigortası,  özel şoför ve deniz taksi gibi  hizmetlerden de yararlanabiliyor. Üye işyerlerinden kazanacağınız puanlarla Seyahat Hattından uçak bileti alabilir veya bütün bir seyahatinizi planlayabilirsiniz. Aynı hat üzerinden araç kiralamanız da mümkün. Eğer uçak bileti almak istemiyorsanız, anlaşmalı işyerlerinden puanlarınızla alışveriş yapabilir veya telefonunuza TL yükleyebilirsiniz. Kartın en önemli özelliği, Yapı Kredi Seyahat Hattından yapacağınız seyahat harcamalarınının size daha fazla puan kazandırması.

Uçak Bileti Ve Uçuş Mili Kazandıran Kartlar Hangileridir

Akbank: Wings

Akbank’ın çok avantajlı kartı Wings, Standart, Black, Private ve Business olarak dört farklı kategoride müşterilere sunuluyor.Özel indirim ve taksit imkanları bol bir kart. Bu kartlarla Wings üye işyerlerinde mil puan, Axess üye işyerlerinde Chip Para kazanabiliyorsunuz. Chip Para’larınızı istendiğiniz zaman mil puana dönüştürebilirsiniz. 1 Chip Para’nın karşılığı 15 mil puan olarak tasarlanmış. Wings kart ayrıca hamillerine bazı havalimanı lounge’larından indirimli yararlanma fırsatı da sunuyor.

İş Bankası: Maximiles

Standart ve Select olarak iki seçenekle müşterilere sunulan karta sahip olanlar İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı otoparklarından indirimli yararlanabiliyorlar. Yapılan her 200 TL’lik harcama 1 mil kazandırıyor. Bilet alımlarında ise ilginç bir çarpan sistemi mevcut. Yurtiçine uçuyorsanız 200TL’lik bir bileti 200 maximil ile alabiliyorken Amerika’ya uçuyorsanız 2000 TL’lik bir bileti 1000 maximil ile satın alabiliyorsunuz. Maximiles’ın sunduğu bir başka güzel özellik ise kartınızı senede bir ay müze kart olarak da kullanabiliyor olmanız. Bu sayede Türkiye’de ki pek çok müzeyi de ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Uçak Bileti Ve Uçuş Mili Kazandıran Kartlar

Halkbank: Parafly

Uçuş mili kazandıran kartlar arasında en çok avantaja sahip kart Parafly diyebiliriz. Kazanılan ParafPara’larla üye işyerlerinden alışveriş yapabilir, Parafly Seyahat Hattı ile seyahatinizi rahatlıkla planlayabilirsiniz. Parafly’ın sunduğu pek çok ayrıcalık var ama en dikkat çekeni ; – “Her Yer Lounge” uygulaması. Uçuş gününüzde havaalanındaki restorant ve cafelerde yaptığınız harcamanın 25 TL’lik kısmını kartınız karşılıyor. Paraf Günüm uygulaması mevcut. Bu sayede ayın belirli bir gününde %5 indirim ve artı dört taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, her ay belli limitler üzerinde harcayan müşteriler, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa havaalanlarındaki lounge hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Bu sebeple, Parafly, yakın zamanda en çok tercih edilen Mil kartı diyebiliriz.

Garanti Bankası: Miles and Smiles

Eski adı Shop and Miles kart olan ürün, Türk Havayolları sık uçan yolcu programı Miles and Smiles’ın kredi kartı versiyonu olarak müşterilere sunulmakta. Kartın Standart, Platinium ve Prive olarak üç segmenti mevcut. American Express ile işbirliği bulunan kart, elinize hem Mastercard hem de American Express olarak geliyor. Kampanya açısından çok zengin olan kartın en güncel kampanyalarını her an cep telefonunuza indireceğiniz Bonus Flaş uygulamasından takip etmeniz mümkün. Yaptığınız alışverişlerden biriken miller, THY Miles and Smiles hesabınıza aktarılıyor. Bu millerle THY ve Star Alliance üyesi diğer havayollarından ücretsiz uçak bileti almanız mümkün. Eğer uçak bileti almak yerine alışveriş yapmak isterseniz de millerinizi ATU Duty Free, Shell, BP ve Turkcell İletişim Merkezleri’nde kullabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kayıp - Çalıntı Durumunda Ne Yapılmalı? başlıklı makalemizde kredi kartı nasıl iptal edilebilir, Kredi kartım çalındı ve kredi kartım kayboldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.